honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

Please help on this asap
Although there is no strict time limit for ratifying an amendment, __________ years is generally accepted as a reasonable timeframe for ratification. A. seven
In Greek tragedy, hubris is excessive pride or vanity that causes characters to overstep their boundaries and then fall in vain. In Antigone, Creon displays hub
Which sentence uses an intransitive verb? A. Zach used a box for a fort. B. My elderly neighbor knitted my sweater. C. Mr. Phillips called the plumber for hel
What name was given to the Allied plan to invade France?
Suppose you want to fill a pot with 1 gallon of water. You can use a measuring cup the size of a cup or a quart. Which would be best to use? Explain your reason
___1. The stage during which the chromosomes are replicated / copied is A) INTERPHASE B) PROPHASE C) TELOPHASE D) ANAPHASE E) METAPHASE ___2
What kind of formatting tools may be used in an informal outline?
If the sun was in space why is space dark?
Please I need help lolz