Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Some people hang wet clothing outside to dry on warm sunny days. Use particle theory to explain how this technique works. What would happen if clothes were hu
I need help again with the equation 3x-2=-8 can you help me
Find the area for the following figure
what is the selling price of a 62.25 karaoke machine with a 60.55 mark up
how does gas exchange occurs when the circulatory and respiratory systems work together
Why do you think congress established a court system that allowed appeals to be made to a higher court?
The purpose of the watchdog role is to
Find the area of a triangle with side lengths 8, 9, and 9.
Consider this animal cell. Which organelle is labeled H? cell membrane cell wall cytoplasmic reticulum nucleus
Which of these is considered a cation (A) F- (B) Kr (C) Li+ (D) He                    Please help i'm bad at this