Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

An exergonic reaction __________ free energy, and an endergonic reaction __________ free energy.
Which describes one way that renewable resources differ from nonrenewable resources? renewable resources make cleaner energy. it takes longer to replenish renew
Cells B1, C1, and D1 contain the values Seat1Row1, Seat2Row1, and Seat3Row1. If cells B1, C1, and D1 were selected, and autofill used to fill E1, F1, and G1, wh
The chart below shows the three main types of plant tissues and associated tissues. The chart shows the 3 main types of plant tissues and associated tissues. Pl
(5x-1) -(2-8x) for x = 0.75
Look at me! look at my arm! i have ploughed and planted, and gathered into barns, and no man could head me! and ain’t i a woman? why is this quotation an exampl
1. When building a house using bricks a damp course is laid just above the brick foundation. Explain why the damp course is necessary​
Pls help!!!!!!!!!!!!!!!!
what advantages did the british in the ohio valley have over the french?
graph y=4x-9 (just give me the coordinates)