frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

suppose a new cancer treatment was given to a sample of 300 patients. The treatment was successful for 210 of the patients. Assume that these patients are repre
Which construction can you use to prove the pythagorean theorem on similarity of triangles
Countries engage in proxy wars in order to: A. Push rival countries to drop out of long term arms race. B.protect their weaker allies from potential destructive
Need help please! Be a helpful person​
Which of the following was NOT an aspect of MTV's brand in the '80s and early '90s? A) MTV promoted liberal values within its original programming B) MTV increa
Choose the kind(s) of symmetry: point, line, plane, or none. point line plane none
What is the value of x? Help please
given the diagram above the fact that LPOM is a rectangle and the fact that LN≅PN prove ΔLMN≅ΔPON HELP it is timed
Which function could be represented by the graph on the coordinate plane? f (x) = (x-8)2 + 6 f(x) = (x + 8)2 + 6 f(x) = (x + 8)2 – 6 f(x) = (x – 8)2 - 6
Please solve the equation and chose the correct answer.