27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

What is a pessimist's blood type?
1. ____________ allows you to fully appreciate and better understand your body's needs. - Exercising - Cutting sugar from your diet - Running - Mindfulness 2. P
what is a composite figure​
what evidence from the text supports the idea that Lady Macbeth questions her husband's ability to kill the king
Any president has the power to modify current laws. In order to do this, he/she must issue a(n) __________ order.
DECA is a CTSO for blue-collar workers. maintenance workers. fashion students. or marketing students.
WILL GIVE BRAINLY PLEASE HELP DOING TEST Bella measured the heights of her corn stalk in centimeters. The heights are 81, 88, 69, 65, 87. What is the mean heigh
charmaine purchased a prepaid phone card for $25. Long distance calls cost 6 cents a minute using this card. Charmaine used her card only once to make a long di
The nuclear family into which a person is born or adopted
Someone plz hurry and answer the question fast!!!