seleneknoth
seleneknoth seleneknoth
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

In the past year Ana has spent $7,440 on her rent what is the unit cost

Respuesta :

jjodlask
jjodlask jjodlask
  • 02-11-2021

Answer:

$620.00 per month

Step-by-step explanation:

there are 12 months a year

7,440 divided by 12 is 620.00

Answer Link

Otras preguntas

Explain what is the same about two fractions that are like fractions
what is the sum of 7/10 and 6/100
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)