Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

If you answer parts one and 2 ill give you brainiest and 30 points
which statement best describes the association between variables X and variable Y?*moderate positive association *moderate negative association *perfect negativ
What is the verb tense used throughout this sentence? "But when I say that to people, they always get mad at me." A. Past B. Present C. Future D. Past perfect
The use of ladybugs and praying mantises to consume insect pests in gardens is an example of
The _____ stain is used to stain and differentiate mycobacterium and nocardia from other bacteria.
Does Shakespeare still matter?
The films of this director, known for his themes of spiritual malaise and psychological torment, became especially downbeat in the 1970s.
The kite has vertices D(0, 3b), E(a, 0), and F(0, -5b). What are the coordinates of G?
Find the area of the shape shown below using the screenshot I took
differences between virus and bacterium ​