mcmurraymariah0703 mcmurraymariah0703
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

14. Stacey gets paid $30'for babysitting and $5 per hour. How much would she make for working 3 hours? Function: Independent variable: Dependent variable: Answer:​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2021

Answer:

Independent variable (thing you change): Hours worked

Dependent variable (thing you measure): Amount paid

Answer: $45  

($30 + $15)

Answer Link

Otras preguntas

voy a seguir a todo aquel que hable español digan yo‍♂️‍♀️pls.....​
8) There is a bell at the top of a tower that is 87 m high. The bell weighs 78 N. What kind of energy does the bell have? Calculate the energy.
Solve the equation [tex]16x^2+4=0[/tex] by factoring.
2.2 feet of ribbon costs $3.30. What is the price per foot of ribbon
There are 20 students in a math class who have brown hair. This represents 80 percent of the students in the class. Which equation can be used to find the total
a triangle with three acute angles
Please help and thanks
Monique’s son just turned 2 years old and is 34 inches tall. Monique heard that the average boy will grow approximately 2 5/8 inches per year until the ago of 1
Identify the parts of the digestive system. Select all that apply. stomach, esophagus, large intestine, and lungs
True or False: When completing a lunge, your knee should extend over your toe.