jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

How do you write 0.349 in word form
Can Someone Help Me With This Problem Please​
-9r 5 is greater than or equal too 10 r
NEED HELP FOR 100 points and possible brainliest if the answer is legitimate. YOU BE THE TEACHER Your friend solves the system of linear equations below. Is yo
It is 4:00pm. In a 24- hour clock, how do you record time?a. 2400b.4000c.1600d.0004
PLEASE HELP IM KNOWN THE LAST PAGE ANDNI DONT GET IT ITS DUE TOMORROW PLEASE HELP MEEEEEE Name: Date: 5. In the drawing below, some lengths are given in SI unit
Solve by using substitution. Express your answer as an ordered pair. {x−6y=−4. x=2y+4
Who led the rebellion against French control in the Caribbean? 1) Sacagawea 2) Zebulon Pike 3) Napoleon Bonaparte 4) Toussaint Louverture 5) Meriwether Lewis
Which 2 numbers are greater than 3/5 1/4 , 0.68 , 2/3 , 0.599 , 1/2
đá cắt trong máy cắt được làm từ vật liệu gì vì sao?