hope1205
hope1205
05-01-2017
Mathematics
contestada
How do u find the answer
Respuesta :
AG4
AG4
05-01-2017
Its D. Y because the cost depends on the number of days
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Is 7432 a rational or irrational number
The principle that similar activities in an organization should be grouped together under one manager is the essence of the classical perspective known as: A.
Micro Enterprises has the capacity to produce 10,000 widgets a month, and currently makes and sells 9,000 widgets a month. Widgets normally sell for $6 each, an
Large datasets that have many categories and subcategories use multilayered data, and to facilitate data you can create an outline. What is an outline?
5-7 Short Run versus Long Run A firm sells 1,000 units per week. It charges $70 per unit, the average variable costs are $25, and the average costs are $65. a.
A half-life is the amount of time it takes for a substance or entity to fall to half its original value. Caffeine has a half-life of about 6 hours in humans. Gi
On December 1, 2018, Garden Products borrowed $92,000 on a 5%, 10-year note with annualinstallment payments of $9200 plus interest due on December 1 of each sub
Which describes equality in a democracy?
Which of the following is true of the Discount on Bonds Payable account? The bonds are due inten years.A) It is subtracted from the Bonds Payable balance and sh
what is the justification for 15x – 8 = −12 − 48x + 42