Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Each morning librarians place 560 books on a book shelf in the school library. Each student that visits library that day takes exactly 3 books from this shelf.
Exam TaskYou are on holiday with your family.Write a postcard to your friend Ed in England. In yourcard you should:• say where you aresay what you have done• as
Please help me ASAP thank uu
54267+876/7250-98176*34321790
1. How does your nervous system act to increase your heart rate during exercise, and then recover?
Marta porque juega al tenis y hace mucho calor.
Two hundred five thousandths in decimal form
How do I solve... a for this equation? What steps should I take to solve it? 2B(F+a)=H
the average of two number is 55 to subtract from the greater number ratio between number become 1:2 the smaller number is
A function with an input of 1 has an output of 3. Which of the following could not be the function equation? y = -x + 4 y = 3x y = 2x + 1 y = x - 2