KiaTheNarrot KiaTheNarrot
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

Sebastian buys a t-shirt
that costs $25.36. It is on sale
for $4.52 off. What is the sale
price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2021

Answer:

$20.84

Step-by-step explanation:

$25.36 - $4.52 = $20.84

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

You create 15 centerpieces for a party in 5 hours. a) what is the unit rate? b) how long will it take you to make 42 centerpieces? Help Please :)
In titanic, why was captain smith given command of the ship?
What were the names of the two major campaigns fought in Georgia during the Civil War?
PLEASE HELP ME A lens with a surface that curves outward like the exterior of a sphere is __________. (Points : 1) reflected refracted concave convex
Make a case for the Native Americans’ right to remain on the Western Plains.
What is a sentence with the word Disheveled?
Cotton gins: Select one: a. Flattened cotton b. Cut cotton from the ground c. Removed seeds from cotton d. Planted cotton seeds
What are the three types of power a government may exercise?
What is your rate in miles/hour if you tun at a speed of 2.2 miles in 20 minutes
A reason economic systems like sharecropping and the crop-lien system came to be was due to changes in the plantation system. What were they?