jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

United States lawyer and politician who advocated free silver and prosecuted John Scopes (1925) for teaching evolution in a Tennessee high school
What special group advises the President of the United States? a. The Cabinet b. The Electoral College c. The Executive Branch
Which battle produced the bloodiest day of the Civil War?
The withdrawal of eleven Southern states from the Union in 1860 which precipitated the American Civil War 1860 Election Secession Populism Dawes Act
This is inverse functions...any help on 3aii?
Two ratios (fractions) that are equal to each other.
What's a Mudslinging. Please help?
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
What historical event do Americans celebrate on the Fourth of July? 1.Official signing of the Declaration of Independence 2.George Washington's birthday 3.The f
The belief that the U.S. should extend all the way to the Pacific Ocean because it was God's will Spoils system Harriet Tubman Manifest Destiny Dawes Act