iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Sammy is buying her first home and the selling price was agreed to at $182.000. She will put $6,000 down and has gotten a 30 year fixed rate loan at 6.5% Case
I don't get this wondering if anyone can help
From which area of bolivia is the morenada musical style
“Everyone has the right to life and liberty”
what is made out of salt
According to the given information, quadrilateral RECT is a rectangle. By the definition of a rectangle, all four angles measure 90°. Segment ER is parallel to
what were the consequences of the war of 1812
Centrally planned economies can work effectively toward explicitly stated goals
What is the mass of a football player who weighs 1250 n.?
“Everyone has the right to life and liberty”