marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

How would you call in other words to scold or punish severely
what is glossities and deficiency
write in decimal form fourteen and eighty-Four hundredths
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
Which expression is equivalent to 27/125
why dog pants during summer use the cocept of evaporation
What was the major purpose of the Truman Doctrine?
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
A tree casts a shadow 27 m long. At the same time, the shadow cast by a 66-cm tall statue is 56 cm long. Find the height of the tree to the nearest tenth of a
Which of the following steps is not critical in the creation of Bt corn?a.Cut out a piece of DNA from a DNA molecule.b.Splice a piece of DNA into DNA from anoth