mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Types of angles geometry
If the Latin root ex- means "out," what does exceptional mean? process of taking out; superior act of going over; review capable of taking in; available able to
What is a(n) = -6-4 (n-1)
I need a few plans for economic recovery during the Great Depression (ex: "I would end the Smoot-Hawley Tariff, which backfired and ruined the U.S economy even
A = (4,-2), B = (3,1) Calculate the gradient of AB. m =
An oil painting originally cost $2500 and increases in value at a rate of 6% per year. Find the value of the painting after 12 years.​
What is a(n) = -6-4 (n-1)
What can conclude about the Georgia Constitution after reading this information?​
Two angles are complementary. The measure of the larger angle is 5 more than 4 times the measure of the smaller angle. Find the measures of both angles.
Increases in the materials account are based on __________, which are supported by___________. a.materials requisitions; receiving reports b.receiving reports;