samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

What happens to any matter that is not used by consumers in a food chain?
What's the area of 8.6 and 3.7? 8.6m ◼️◼️◼️◼️◼️ 3.7m
Nosotros _____________ de Nueva York.
write a sentence using 3 adjective to describe a book
What became South Carolinas staple crop in the 1600
If three loaves of bread cost 7.5 that how much will 5 loaves of bread cost
Y=7/8 is it parallel,perpendicular, or neither
which of the following had the same relationship as star:ratsJupiter:putter, Trim:mitt, Sun:car, saw:was?
Using our context clues, the theory of a central fire most likely means: that the center of the earth was made of fire that a fire must exist in the center o
The function f(x)=3(2.5)^ is shown on the graph. Fill in the blank. As x increases without bound, the graph of f(x) _________________. decreases without bound