777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following factors does not favor a change in gene frequency and, therefore, evolution? (A) large populations (B) mutations (C) emigration (D) genet
A basketball has been left out in the cold. The next day you find that it has become soft. What do you do to get it back to shape and why?a) Leave it alone to w
Why did the settlers go to new mexico during manifest destiny?
Why didn't the first stars to form have solar systems with Earth like planets and satellites?
A wet towel is hanging on a clothesline in the sun. What process does the towel dry by?
What does compris mean in French ???
what is 89 divided by 6 in long divison
A wet towel is hanging on a clothesline in the sun. What process does the towel dry by?
anita tosses 3 coins. what is the probability that all the coins will land tails up?
How Do Clownfish Catch Their Food?