trulyxgreenz23
trulyxgreenz23 trulyxgreenz23
  • 05-05-2022
  • Mathematics
contestada

1. Erin bought 4 boxes of crayons for $0.89
each. How much will she pay for the 4 boxes of
crayons?

Respuesta :

rainbowbritegrace rainbowbritegrace
  • 05-05-2022
Im pretty sure its 3.56! I calculated it with multiplication and got that, I hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

Which text provides the more effective argument? Include details about the appeals and structures of the two texts to support your position.
0= 27x^3 + 125 Please help quickly
The average daily high temperature in Madrid peaks at 92°F in the summer and drops as low as 33°F in the winter. The temperature can be modeled by T (d) = 29.5
Rewrite 2/5 1/2 as a unit right
Quantitative methods cannot be repeated to verify findings in another setting, thus, reinforcing validity of findings. True or False?​
A solute uses a protein channel to cross into or out of the cell. What is this an example of? Select one: O a simple diffusion O b. facilitated diffusion O c. o
After Jay mails his federal income taxes, he realizes he made a mistake. He owes $200 more than he thought he did. As a responsible citizen, Jay should
Write three sentences explaining why the author of “Harriet Tubman” uses nonstandard English in the poem.
What was the cross staff used for? a. The cross staff could tell the season by the stars. b. The cross staff could tell longitude by the stars. c. The cross sta
1. Create a scaled copy of ABCD using a scale factor of 4.