kaydeekemp98 kaydeekemp98
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Suppose that 17 inches of wire costs 51 cents at the same rate how much will 12 inches of wire cost

Respuesta :

Aimttocs
Aimttocs Aimttocs
  • 01-02-2017
36 because 51/17=3 then 3x12=36
Answer Link

Otras preguntas

A scale drawing of a rectangular room has a length of six inches and a width of 4 inches. The drawing uses a scale of one inch to three feet. Find the cost to c
HELPPP PLEASE DESPERATE I NEED AN A
What Do You Hope to Get Out of High School?
What is the an-1 if the an=5?
ce C Complete each sentencdte with the appropriate demonstrative adjective. 1. Élodie préfère jean. 2. Tu n'aimes pas costume? 3. Mon père achète CD de Céline D
2. What thoughts occupy Ishmael's mind during chapter 8?
Which system do you think is more fair for the average person. The system used by ancient Athens or the system used by the Roman Republic
3 pounds of steak costs $21. What is the unit rate for the steak
Which situation places the client at the highest risk of lack of oxygen
BRAINLIEST!!!!!choose the best verb to complete the sentence ___ tennis! (one person) SpielSpielenSpielstSpielt