tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Why do some researchers prefer to use embryonic stem cell in medical research? A. There is no controversy surrounding the use of embryonic stem calls B. The use
I can't figure this out, please help! I'll give a brainliest
look at image below urgant 1000 points alert
please answer me please its urgent​
Which of the following would be a primary source if you were writing an essay on Betsy Ross’s life? A. A newspaper interview with Betsy Ross’s children. B. An e
Find x and y plz help me show work​
Need help someone knows the answer
can you guys pls also solve for average speed. ​
What is the maximum degree of a reflex angle​
A typical social security number Is 555-47-6693. How many social security numbers are possible if the first 2 digits cannot be 0’s