ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The molecule shown is a
Are there any laws about Global Climate Change?
Which type of cross section is formed when the cone is intersected by a plane containing the axis of rotation?
Which of the following makes it more likely that a child will be bullied? A) Children who blend in to a crowd are more likely to be bullied. B) Children who are
Point A is located at (-2, 4). After it is transformed, point A' is located at (2, 4). What could the transformation be? A translation 4 units to the right A r
Which of the following points is a solution to the system of inequalities? 6x-2y < 10 6x + 3y > 15 (?,?)
I’m not sure any lunch can beat ___ we had the best pizza in the whole world. A) yesterday’s; B) yesterday’s:
can someone help me please! emergency
Please help! Thank you
If the beanbags landed all over the target, the person’s throws would be not reliable and not valid. not reliable but valid. reliable but not valid. reliable an