Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

What is the main idea of this passage? The Venus flytrap is a carnivorous plant that catches and digests prey, usually insects. Although many carnivorous plant
PLEASE HELP ME PICTURES INCLUDED
Which European country established colin rule in parts of south America
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
Answer 16 and 17 with work
The pill and contraceptive patch may be used for reasons other than as a contraceptive. What is/are other benefits?
Please help need someone’s help ASAP
A rock weighing 26.0g placed graduated cylinder displacing the volume from 13.12ml to 25.3ml what is the density of the rock in grams cubic centimeter
The acid-dissociation constant at 25.0 °c for hypochlorous acid (hclo) is 3.0 ⋅ 10−8. at equilibrium, the molarity of h3o+ in a 0.055 m solution of hclo is ____
A 76 ​-ton monolith is transported on a causeway that is 2500 feet long and has a slope of about 3.4 degrees. how much force parallel to the incline would be re