GABYAO
GABYAO GABYAO
  • 03-04-2017
  • Social Studies
contestada

Escreva 9 verbos que tenha relação com o tema INTELIGÊNCIA

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2017
i think the answer would be albert einstien i think but im not spanish im sorry if its wrong if it is please dont report me
Answer Link

Otras preguntas

Ice cream beans are selling for $10 per pound and durians are selling for $9 per pound. If the market sold a total of $196 worth of durians and ice cream beans
PLEASE HELPPPPPPPP! THANK YOU!
A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
help plz..............
Is the passage below is it a sentence or a fragment ? Explain why or why not. Bring me glue,scissors,paper,and one hundred pounds of gelatin.
A vegetable and a surrounding path are shaped like a square that together are 11 ft wide. The path is 2 feet wide. If one bag of gravel covers 9 square feet, h
Write the value of the expression.4^5/4^5A. 1B. 4c. 5d.0​I think it's either A or D
Which type of sentence makes a statement? A. declarative sentence B. interrogative sentence C. imperative sentence D. exclamatory sentence Reset
Which of the following has the most influence upon the Prince as he decides Romeo’s punishment? A. the fact that Romeo killed a person who would have been punis
Which of President Johnson’s actions led directly to his impeachment by Congress?