andresjohnston6
andresjohnston6 andresjohnston6
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

math question down below

math question down below class=

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 02-06-2017
12 yards

if each yard costs 3 dollars

then 12 x 3 = 36 dollars

she can buy a maximum of 12 yards
Answer Link

Otras preguntas

Rosario quit CoverCorp Inc. without completing a high-priority project that she was handling. The four remaining members of her team had to work overtime to com
what is egg and it's uses​
Which lines tell you that the woods are full of life?Chapter: The way through the woodsGrade: 8Please help....
what is photosynthesis​
Elijah can spend up to $23 on groceries. She wants to buy 3 pounds of tomatoes, 4 pounds of oranges, and x pounds of lean ground beef. Write and solve an inequa
Simplify 12p-3q +8q - 7p
A state budget is $5.706 billion. Express this amount as a whole number
( BRAINLIEST) Name the Salt formed by Sulfuric acid
What was the Song lucy and the sky with diamonds about what's the backstory. Are there at least 2 interesting facts about it (HELP DUE AT 10:30) (35 points plea
Grantham can run around a block 6 times every 15 minutes. at the same rate, how many times will he run around the block in 25 minutes