Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of r so the line that passes through the pair of points has the given slope. (3, 5), (−3, r), m=34
Find the compass direction of point A from point O in these diagrams. (a) N A TD) N 54° - E W- O W -E O S A 53° S ​
a trophy in the shape of a cup is 40cm high. a miniature mold of the trophy is 12 and a half cm high. if the miniature model of the trophy holds 60ml capacity t
A set of data items is normally distributed with a mean of 45 and a standard deviation of eight. Convert 25 to a Z score
What religion was introduced to Central America by the Spanish
Is this written correctly? Anybody can provide a particular service but what are the benefits from what is being offered
Solve using common logarithms
prevalence of unethical dilemmas caused by South African parastatals​
A city of 80,000 people is having a parade. 70.8% of the city will not be attending. How many people will be attending?
Find X please help!!!!!!