aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Lee la lectura y mira los verbos en negrita. Encuentra el uso equivocado de ser o estar. Escribe el verbo en la forma correcta. Read the selection and look at t
Compare and contrast gravitational force and strong nuclear force. Describe at least two ways that they are alike and two ways that they are different.
Electricity costs 7 cents per kilowatt hour. In one month one home uses one megawatt hour of electricity. How much will the electric be?
Why are all the Miller-Urey experiments essential to the theory of evolution? A.They showed that life can only come from life. B. They showed that electricity c
Find the value of y and simplify completely
which point lies on the line with point-slope equation y-3=4(x+7)
Brainliest given ! Help needed!! geometry dilations !! Explain if possible.
Classify the triangle based on angle measures.
During World War I, Native Americans were noted for which of these contributions to the war effort? (3 points) combat service in the army employment in war indu
can someone help find the value of the largest interior angle?