mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
A man makes a profit of 5% by selling a book. If his actual profit is Rs. 125, at what price did he purchase the book? Find it.
In the adjoining figure, prove A + B + C + D + E = 180°
The graph of y-3=2.5(x-1) is shown. ( check image ) the graph can be used to model the amount of water , y , being poured into an 8 - ounce glass iver x seconds
The final velocity, v, of an object is related to its initial velocity, u, its acceleration, a, and its displacement, s by the following formula: v² = u² + 2as
text about lebanon's drinking water
Kerajaan Srivijaya telah melantik penyelia kegiatan perdagangan dan pekapalan. Apakah gelaran jawatan tersebut?
for a different football match, 297 tickets were sold for £9.50 each. 399 tickets were sold for £19.50 each. work our an estimate for the total amount of money
A man makes a profit of 5% by selling a book. If his actual profit is Rs. 125, at what price did he purchase the book? Find it.
calculate the dot product of A vector= (-4,-9) and B vector=(-1,2) Do the vector form an acute angle , right angle or , obtuse angle ?
what's the best apk to get money ?