rogjrlatt
rogjrlatt
02-10-2017
Mathematics
contestada
help plz answer this
Respuesta :
jaidelauron
jaidelauron
02-10-2017
(-4)^4 would equal 256
Answer Link
racheldemetreon
racheldemetreon
02-10-2017
This is easy all you have to do is write it out. -4 times -4 times -4 times -4. The answer to this would be 256.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
The data was modeled with a linear best-fit function. What was the initial purchase price? X Y 4. 5,000 7. 6,875 9. 8,125 12. 10,000 A. $625 B. $2,500 C. $5,0
f ( x ) = x 2 − 2 x − 8 on [ − 1 , 3 ]
How was Rome affected by the Punic Wars? A. The wars established the roman republic. B. The wars increased the status of peasants. C. The wars shrank the gap be
Read the excerpt from "Opening Ceremonies of the New York and Brooklyn Bridge" by Hon. Seth Low, Mayor of the City of Brooklyn. In the course of the constructio
What do scientists hope to learn from missions to visit asteroids?
A block has two strings attached to it on opposite ends. One string has a force of 5 N,the other string a force of 15 N. The block is accelerating at 1 m/s2 on
Read the excerpt from Act V, scene iii of Romeo and Juliet.Capulet: As rich shall Romeo by his lady lie;Poor sacrifices of our enmity!Which theme of Romeo and J
A 3-gallon bottle of fabric softener costs $55.68. What is the price per cup?
Assignment Compare-and-Contrast Essay Write a 4-5 paragraph compare and contrast essay that addresses how Anne matures over the course of writing her diary. The
Help need to know if I did this right question in picture