Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Jen butler borrowed money from her brother to buy a new phone and is paying it off in a fixed amount each week. After two weeks she owes $456 and after five wee
A science Teacher keeps a bag of dice all the same size for class room activities. Of the 15 dice, 4 are red, 5 are black, 2 are blue, and 4 are green. What is
The Wonderful Widget Company's earnings have declined to the point where they need to reduce the number of employees from 1500 1500 to 1410 1410 . Find the perc
Write appropriate inverse variation equation if y=5 when x=3
Solve for x.23x=10 Enter your answer in the box.x =
A 58.1 kg wood board is resting on very smooth ice in the middle of a frozen lake. A 48.3 kg boy stands at one end of the board. He walks from one end of the bo
Why could Southern politicians be considered over-optimistic in accepting this deal? What might they have been hoping for in the future if they supported the sp
I thought of a number, multiplied it by 2 1/2 , divided the result by 1 1/5 , subtracted 7/18 from it, and got 1 5/6 . What was my number?
Which is TRUE about y + 3 = 9? A) y + 3 = 9 is an equation because you can solve for y. B) y + 3 = 9 is an expression because there is an equal si
x + 2y – 4z = 1 -2x – 4y + 4z = 6 -4x – 3y – 4z = 21